Chvála pomalosti. Když se věci dějí moc rychle, nikdo si nemůže být ničím jistý. Milan Kundera - Carl Honoré

Doprava zdarma, Skladem

naučná
Autor
Carl Honoré

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Některé myšlenky jsou fakt super a oslovili mě, avšak mi vadilo, že autor se na více místech knížky zabývá např. budhismem, reiki, jógou, new age, homeopatií apod. Tyto směry mě nezajímají a bohužel jsem to nikde v popise o knize nenašla.

Vydavatel
Nakladatelství 65. pole
Žánr
naučná
Autor
Carl Honoré

Čím rychleji, tím lépe – tak zní neúprosný diktát dnešní doby. Přestože si denně stěžujeme na zrychlující se životní tempo, dobrovolně mu podřizujeme nejen naši práci, ale i zdraví a vztahy. Carl Honoré představuje novou pomalou filosofii, která se staví do opozice proti kultu rychlosti. Skrze osobní zkušenost ukazuje cestu, jak dosáhnout tolik kýženého zpomalení. Provede nás stručnou „historií zrychlování“ a poté nás vezme kolem světa k tokijským meditujícím manažerům, do newyorské „superpomalé cvičebny“, do londýnské dílny tantrického sexu či do Itálie, domova Pomalého jídla a Pomalých měst. Honoré píše s nadhledem a humorem. Trefně ukazuje na paradoxy a smutné následky neustálého zrychlování. Snaží se najít a nabídnout způsob, jak žít co nejlépe v rovnováze mezi rychlým a pomalým. Chvála pomalosti byla přeložena do 33 jazyků a v řadě zemí se ihned po vydání stala bestsellerem.„Některé věci můžeme objevit jen v pomalosti a tichu, naše přepracovaná doba tuto knihu potřebuje. Spěchejme pomalu – festina lente!“ [Tomáš Sedláček, ekonom] „Už bylo na čase, aby nám někdo inteligentním a přesvědčivým jazykem vysvětlil, že je potřeba šlápnout na brzdu nebo alespoň zkontrolovat tachometr.“ [Billy Collins, americký básník] „Povinná četba pro všechna HR a marketingová oddělení. Čtěte pomalu, abyste ji mohli správně strávit.

• , zakoupeno v Kosmas.cz