Kamenný déšť - Thomas Enger

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• Cte se "sama"
    • Dle meho nazoru lepsi nez Nesbo
  • , zakoupeno v Palmknihy

• Příběhy z novinářského prostředí vždycky uvítám, hlavní hrdina mi byl sympatický.
    • Obtížněji se zvyká na vyprávění ve třetí osobě přítomného času.

Mám rád knihy z novinářského prostředí a knihu jsem si vybral před blížící se návštevou autora v ČR. Když jsem si zvykl na vyprávění ve třetí osobě přítomného času, byl mi hlavní hrdina sympatický.

• , zakoupeno v eReading.cz

• Srozumitelný, napínavý příběh, přečetla jsem jedním dechem.

Určitě bych knihu doporučila svým stejně naladěným známým, kniha určitě stojí za přečtení.

Vydavatel
MOBA
Žánr
beletrie
Jazyk
české
Autor
Enger Thomas

Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst...

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• Cte se "sama"
    • Dle meho nazoru lepsi nez Nesbo
  • , zakoupeno v Palmknihy

• Obtížněji se zvyká na vyprávění ve třetí osobě přítomného času.

• , zakoupeno v eReading.cz

• Srozumitelný, napínavý příběh, přečetla jsem jedním dechem.