Myšlení rychlé a pomalé - Daniel Kahneman

Přemýšleli jste někdy o přemýšlení a rozhodování? Díky této převratné a průlomové e-knize plné poučných a praktických poznatků pochopíte, jak naše mysl funguje...
Skladem
Doporučená nabídka Palmknihy

Skladem • 1 varianta99 % • 11 715 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma96 % • 65 083 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta79 Kč2 408 neověřených recenzíDalší informace

Myšlení rychlé a pomalé je fascinující e-knihou shrnující desítky let výzkumů Daniela Kahnemana. Tato e-kniha o fungování naší mysli změní od základu vaše přemýšlení o přemýšlení a stane se skvělým studijním, přesto srozumitelným a čtivým materiálem nejen pro všechny studenty, učitele a investory, ale i pro každého člověka toužícího porozumět sobě samému, lidem i světu kolem.

Průvodce myslí

Tato e-kniha bude poutavým průvodcem vaší myslí a seznámí vás se dvěma systémy myšlení. Systém 1 je rychlý, emocionální a intuitivní; na rozdíl od Systému 2, který je pomalý, logický a váhavý. Autor zde shrnuje, kdy a v jakých situacích byste měli věřit své intuici a kdy je lepší spolehnout se na pomalé, logické myšlení. Díky této e-knize se naučíte také rozpoznávat zkratky své vlastní mysli a snáze se tak vyhnete mentálním chybám.

Žánr
naučná
Autor
Daniel Kahneman

• , zakoupeno v Jan Melvil Publishing

• Výhodná cena při objednávce elektronické + audio knihy.
  • , zakoupeno v Jan Melvil Publishing

Autor - nositel Nobelovy ceny. Kniha plná příkladů jak naše podvědomí ovlivňuje naše závěry. Teorie vhodně promíchaná s praktickými ukázkami, takže se kniha dobře čte, přestože je plná informací a "vědecká".

• Hardback (pevná vazba)
    • Design

Žánr
naučná
Autor
Daniel Kahneman

O autorovi

Daniel Kahneman, izraelsko-americký psycholog žijící v New Yorku, je držitelem Nobelovy ceny za ekonomii a jedním z největších myslitelů současnosti vůbec. Spolu se svým spolupracovníkem Amosem Tverskym je autorem prospektové teorie.
O autorovi

„Je to přelomová kniha v oboru sociálního myšlení, patří do stejné ligy jako Bohatství národů Adama Smithe nebo Výklad snů Sigmunda Freuda.“ – NASSIM NICHOLAS TALEB, autor knihy Černá labuťDANIEL KAHNEMAN, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, patří k nejvýznamnějším současným psychologům. Jeho myšlenky měly zásadní a široce uznávaný vliv na ekonomii, lékařství nebo politiku, ale až nyní shrnul desítky let svých výzkumů do jediné knihy.Ve svém díle nás Kahneman zavádí na průkopnickou cestu po naší mysli a vysvětluje dva systémy, které určují způsob, jak uvažujeme a jak se rozhodujeme. Systém 1 je rychlý, intuitivní a emocionální. Systém 2 je pomalejší, rozvážnější a logičtější.Kahneman odhaluje mimořádné schopnosti, ale také chyby a zkreslení rychlého myšlení a popisuje například:• všudypřítomný vliv intuitivních dojmů na naše myšlenky a volby,• roli optimismu při zakládání nových podniků,• význam správně formulovaných rizik v práci i doma,• obtížnost předvídání toho, co nás učiní šťastnými v budoucnu,• iluzi znalectví.Každý z těchto jevů lze pochopit, pouze když víte, jak tyto dva systémy ve své vzájemné spolupráci utvářejí naše úsudky a rozhodnutí.Autor čtenáře zapojuje do živého rozhovoru o tom, jak přemýšlíme, a přitom nám odhaluje, kdy můžeme a kdy nemůžeme věřit své intuici a jak lze čerpat z přínosů pomalého myšlení. Nabízí praktické a poučné poznatky o tom, jak vznikají naše rozhodnutí v pracovním i osobním životě – a jak se můžeme pomocí různých metod ochránit před mentálními pastmi, které nás často dostávají do potíží.„Převratná intelektuální událost... Kahnemanova a Tverského práce je zlomovým milník em ve způsobu, jakým jako lidé nahlížíme sami sebe.“– The New York Times

Dokumenty

• , zakoupeno v Jan Melvil Publishing

• Výhodná cena při objednávce elektronické + audio knihy.

• Hardback (pevná vazba)
    • Design
  • , zakoupeno v Jan Melvil Publishing

Autor je nositel Nobelovy ceny. Kdo chcel lépe porozumět sobě a lidem, doporučuji.