Šikmý kostel 2: románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945 - Karin Lednická

Ke stažení, Skladem

Autor
Karin Lednická

výtečně popisuje život na Těšínsku

• , zakoupeno v Palmknihy

Četla jsem to jedním dechem. Rodina pochází z těchto krajů, netušila jsem některé souvislosti. Velmi poučné a poutavé

Pěkné a zajímavé čtení - chtělo by to pokračování těším se

Vydavatel
Bílá vrána
Autor
Karin Lednická

S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné – jak se nyní město jmenuje – se stále velmi silně projevují důsledky předešlého dramatického dění. Prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém.

I přesto lze říct, že dvacátá léta jsou pro obyvatele města relativní selankou, dobou významných společenských změn a hospodářského rozmachu. Nastupující generace se může těšit výsadám a možnostem, které byly v nedávné minulosti nedosažitelné, a začínají se před ní rozprostírat dříve netušené možnosti.

Klíčící naděje však rázně ukončí hospodářská krize a vzápětí po ní opětovný vzestup nacionalistických nálad. Napětí ve společnosti stoupá a rodiny našich hrdinů rozštěpují rozdílné názory: zatímco jedni se nadcházející hrozby obávají nebo mezi prvními nesou její ničivé důsledky, jiní probíhající změny vítají jako šanci k odčinění utrpěných křivd. Smršť událostí po nástupu německé okupace však nakonec smete všechny, protože v tomto regionu i druhá světová válka probíhala dosti jinak než ledaskde jinde.

Příběh je také tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se v druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaKe stažení98 % • 2 017 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta99 % • 11 693 recenzíDalší informace

výtečně popisuje život na Těšínsku

Pěkné a zajímavé čtení - chtělo by to pokračování těším se

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaKe stažení98 % • 2 017 recenzíDalší informace
    Skladem • 1 varianta99 % • 11 693 recenzíDalší informace
  • , zakoupeno v Knihy Dobrovský

skvělá

• , zakoupeno v Palmknihy

• obohacení o historické události

Velmi čtivá kniha, která mě obohatila o historická fakta. Navíc zprostředkovala téma k hovoru v době pandemie s 80 letou tetou, která pochází z tamního kraje. Velmi ji potěšilo zpracování. Potvrzuje mi pravdivost událostí a přidává co slyšela ona. První díl byl pro mi smutný, protože podobný osud byl i v její rodině a ona si zpětně vybavila, čím si museli projít. Knihu doporučuji všem, kdo mají zájem o naše dějiny.

• , zakoupeno v Palmknihy

Strhující příběh, barvitě vykreslené postavy, množství dobových a historických konotací, které mi nebyly známy.

• , zakoupeno v Palmknihy

• Ctive vyliceny osudy postav , historicke udalosti a problemy mensin

I druhy dil knihy si udrzel vysokou uroven

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

První i druhý díl přečten jedním dechem. Už se těším na pokračování.

• , zakoupeno v Palmknihy

Dodáno rychle, spolehlivě. Velmi zajímavá a čtivá kniha o době, o které se příliš u nás nemluví.

rychlost